Home > Korėja, Uncategorized > Per Čiusoką tranzu po Japoniją

Per Čiusoką tranzu po Japoniją

October 10, 2009 Leave a comment Go to comments

Per Korėjos šventę Čiosoką su Karina ir Martynu išvarėm į Japoniją. Pradinė idėja buvo aplankyti Kanazawoj mano broliuką, kuris tuo metu ten turėjo koncertuoti su choru. Bet galiausiai aplankėme ir pamatėme daug daugiau vietų…
Kiote
Ilgai svarstėme, ar skristi, ar plaukti keltu iš Pusano. Plaukti šiek tiek pigiau, bet dar reikia važiuoti virš 4 val. į Pusaną ir atgal. Aš labai norėjau plaukti, nes atrodė įdomiau. Jau neprisimenu kodėl, bet nusprendėme plaukti. Pramogų kelte aišku ne per daugiausia buvo, bet mums fantazijos netrūko. Apskritai per visą kelionę vyravo labai nerimta nuotaika ;)

Prieš kelionę aš pasižiūrėjau orų prognozę ir ji buvo nekokia – visuose miestuose, kuriuos ruošėmės aplankyti, visas dienas turėjo lyti. Laimei lijo tik vieną parą, kai mes atplaukėme į Osaką ir apžiūrinėjom Kiotą.. ir naktį, kai tranzavom iš Kioto.
Kadangi Japonijoje brangu, ypač kai jenos kursas pakilo, tai valgėme maistą iš convenience store ir gėrėm kavą, kurią nusipirkom kelte. Mums toje kelto parduotuvėlėje turbūt buvo proto aptemimas, nes tik nusipirkusios tuos 12 pakelių kavos supratom, kad neturim puodelių. Galima sakyti, kad nuo tada ir prasidėjo mūsų bomžavimo istorija. Pirma naudojom popierinius puodelius iš tos pačios kelto parduotuvės, kuriuos gavom kartu su arbata. Po to kai jie permirko, ieškojom naujų. Aišku radom, bet nuo tada visas smulkmenas – vienkartinius puodelius, šaukštelius, pagaliukus ir t.t., norėjom pasilikti, nes „o gal prireiks“.

Service area prie Kioto
Praleidę Kiotę vieną dieną, vakare išsiruošėm tranzuoti. Japonijoj
naktį trims užsieniečiams tranzuoti nėra labai geros sąlygos. Iš Kioto mus paėmė gana greitai, bet kitoje service area’joj praleidom kokias 4 valandas. Na bet galiausiai apie 9 ryto atsiradom Kanazawoj. Vienas japonas iš Kanazawos pakraščio nuvežė iki stoties, nes mes praeidami pro šalį paklausėm, kaip čia mums į stotį nusigaut. Jis negalėjo patikėt, kad eisim pėščiom, tai jam nieko kita neliko, kaip nuvežti :) Brolio viešbutis netyčia buvo prie pat stoties, tai iškart labai šauniai radom ir susitikom :) Pagaliau pasijautėm kaip nebebomžai, nusiprausėm, susišukavom, papusryčiavom, tiesa,  prie stoties. 14 val. brolio choro koncertas, tai žinoma pasiklausėm. Chore dainavo dar du lietuviai – Milda ir Liutauras, tai iškart po koncerto visi nuvarėm pasidairyti po Kanazawą.

Kitą dieną, sekmadienį, choras išvažiavo į netoliese esantį miestą Nanao, o mes tęsėm pasidairymą po Kanazawą. Aplankėm labai gražų Kenrokuen sodą.Kenrokuen sode
Keltas iš Osakos jau pirmadienį, tai ilgai negalėjom supręsti, ar ištranzuoti sekmadienį vakare, ar pirmadienį iš pat ryto. Galiausiai nusprendėm bandyti išvažiuoti vakare. Šitas tranzas tai buvo pats bomžiškiausias, iš visų, kuriuos man teko patirti ;) Nukakom į kažkokį neteisingą Kanazawos pakraštį, kur beveik nebuvo mašinų link Osakos. Pralaukę pusantros valandos nusprendėm grįžti ir važiuoti labai brangiu naktiniu traukiniu. Bet iki stoties irgi reikėjo nusigauti. Pradėjom valandos trukmės kelionę pėsčiom, kai mums sustojo japonas ir paklausė, kur einam. Mes aišku pasakėm, kad į Osaką. Tas baisiausiai nustebo ir pasisiūlė mus kur nors nuvežti. Paprašėm, kad nuvežtų į artimiausią service area. Tai nebuvo pati populiariausia vieta. Vienintelis geras dalykas toje vietoje buvo tas labai šiltas maisto ir gėrimų automatų kambarys… Su Karina nusipirkom arbatos, kavos, atsisėdom prie stalo, išgėrėm.. ir taip kažkaip užmigom. Iš pradžių dar bandėm kalbinti užeinančius vairuotojus, bet niekas mūsų nenorėjo. Pramiegojom mes ant to stalo iki 6 val., kai prašvito. Išeinam mes laukan – o ten Martynas visas toks nuo šalčio susitraukęs, pakelėj tupi :)) Pradėjom ir mes tranzuot, iki kelto vis dėlto ne tiek daug laiko buvo likę. Maždaug po valandos sustojo moteriškė, kuri važiavo tik iki Fukui, apie 100 km. Mums aišku buvo visai nesvarbu, kur ji važiavo, teisinga kryptimi – ir gerai. Mes su Karina ir vėl atsijungėm, tik per miegus girdėjom, kaip smagiai jie su Martynu šnekučiavosi, juokėsi. Atsibudom po trijų valandų – dar važiuojam. Ogi pasirodo jau Osakoj buvom, moteriškė nusprendė mus nuvežti iki pat galo. Dar kokią valandą ar daugiau važinėjom po Osaką ir bandėm atrasti, kur tas mūsų keltų terminalas. Atvažiavom dvi valandos iki kelto.

KelteKelte žinoma vėl nenuobodžiavom, su Martynu net buvom karaokėj :) Atplaukę gerą pusdienį praleidom Pusane. Ten nuostabiai gražus paplūdimys, šiltas valnduo, saulėta. Labai gailėjomės su Karina, kad nepasiėmėm atsarginių šortų ir maikės (maudymosi kostiumas Korėjoj) ir pavydėjom Martynui, kuris maudėsi.
Grįžom į Seulą jau visai vėlai vakare ir net neprisėdau prie namų darbų. Tiesa, iki šiol neprisėdau… ;)

Lithuanian family in Konazawa

(Lietuvių šeima prie Kanazawos Akabane salės)
Advertisements
Categories: Korėja, Uncategorized
 1. Evelina
  October 11, 2009 at 12:43 pm

  man labai patiko ta panoraminė nuotrauka :)
  ai, pavydžiu aš tau tos kelionės.. :) gal kada nors..
  Laura didžiuotųsi tavo bomžavimo kelione xD

 2. Nerijus
  October 13, 2009 at 2:32 pm

  Ne į temą, bet labai įdomus straipsnis apie situaciją Šiaurės Korėjoje – http://vestnik.tripod.com/articles/stalinism-death.html. Kad būtų apie ką diskutuoti su vietiniais studentais :)

 3. Dovile
  March 20, 2010 at 12:30 pm

  Man labai patinka jūsų blog’as.:)) Norėjau paklausti, kaip su vizomis į Korėją? ar būtina kažkokia student visa? O kaip vykstant į kitas Azijos šalis? Nereikia vizų? Dėkui.:D

 4. March 20, 2010 at 12:50 pm

  Į Korėją lietuviams viza nereikalinga. Atvykus iškart duodama turistinė viza, su kuria pasilikti Korėjoj galima iki 90 dienų. Norint gauti studentišką vizą, reikia priėmimą patvirtinančių dokumentų iš universiteto Korėjoje, o darbo vizą – dokumentų iš darbovietės.
  Dėl kitų šalių nežinau, bet visa info apie vizas yra URM tinklalapyje :)

 5. Giedrius
  March 4, 2011 at 10:18 pm

  Sveiki. Radau šį susirašinėjimą internete… Kaip suprantu, esate gerokai patyrę Korėjoje, ar galėtumėte padėti lietuvių ansambliui susigaudyti, kas toje šalyje ir kaip? Pradžiai domina atskridimo subtilybės kuo pigiau, kainos vietoje, galimybės pakeliauti ir nakvoti kokiuose nors viešbutėliuose ar svečių namuose.

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: