Home > Korėja, Mokslai > Kaip aš patekau į Korėją

Kaip aš patekau į Korėją

September 8, 2009 Leave a comment Go to comments

Jau daug kas manęs klausė, kaip aš atsidūriau Korėjoje, ką studijuoju ir kas už visa tai moka. Todėl kaip ir žadėjau, čia apie tai parašysiu.

Korėjoje aš studijuoju pagal Korėjos Vyriausybės stipendiją. Tai reiškia, kad mokslą ir gyvenimo išlaidas apmoka vyriausybė. Tiksliau, mokslas nemokamas, o pragyvenimui duodama 900,000 vonų (maždaug 1800 Lt) mėnesiui. Jei kalbėti apie išlaidas, tai bendrabutis man kainuoja 150,000 vonų per mėnesį, o maistui aš planuoju išleisti apie 400,000 vonų per mėnesį. Apskritai kainos Korėjoje panašios kaip ir Lietuvoje.

Korėjos Vyriausybės stipendijas skiria ir tvarko NIIED – National Institute of International Education. Ši organizacija nepasižymi operatyvumu ir šiaip laiku nieko tikėtis iš jos neverta, bet vis dėlto gerai, kad tokia yra. Internete – http://www.niied.go.kr/. Šiame tinklalapyje nuėjus į English -> Korean Government Scholarship Students, prie Bulletin Board galima rasti išsamiai aprašytas taisykles apie šią stipendiją.

Aplikuoti reikia per Korėjos ambasadą, kurios Lietuvoje nėra, bet yra Danijoje. Ambasada gali ilgai neatsakyti, todėl geriau paskambinti ir sužinoti atsakingo žmogaus e-mailą. Pradžioje reikia nusiųsti (paprastu paštu) application form, kurią galima rasti NIIED tinklalapyje. Po to paprašo diplomo su priedeliu, dviejų rekomendacinių laiškų, pažymos iš gydytojo su atliktais visokiausiais tyrimais, pasų kopijų ir pan. (viską e-mailu). O po to ilgas laukimas, kuris gali užsitęsti mėnesiu ilgiau, nei buvo žadėta.

Šiemet mes iš Lietuvos aplikavom dviese, tai abi stipendiją ir gavom. Stipendija skiriama bakalauro (studentams iki 25 m.), magistro ir doktorantūros studijoms. Reikalavimų yra nedidelis sąrašas, bet svarbiausias kriterijus yra pažymių vidurkis. Šiemet stojantiems į graduate programas kriterijus buvo 8,5 balo.

Prieš stojant į bet kurį universitetą ir bet kurią specialybę iš pateikto sąrašo, reikia išlaikyti korėjiečių kalbos egzaminą (lygis skiriasi priklausomai nuo universiteto ir specialybės). Kad išlaikyti egzaminą, yra privaloma pusę metų arba metus studijuoti korėjiečių kalbą universitete, kurį paskiria NIIED. Mane paskyrė į Kyunghee, o Kariną į Yonsei. Po kalbos kursų reikia (bet šiaip nebūtinai) stoti į pasirinktą universitetą. Galima įrašyti berods dvi vietas. Neįstojus niekur, NIIED savarankiškai parenka belenkokį universitetą ir belenkokią specialybę. Dažniausia tai būna ne Seule.

Iki šiol norėjau studijuoti Yonsei universitete International Trade and Finance, bet sužinojau, kad negalima stoti į tarptautines programas. Todėl matyt teks rinktis kažką panašaus ir mokytis korėjietiškai. Gerai, kad vadovėliai vis vien angliški. Girdėjau, kad iš angliškų vadovėlių mokomasi daugelyje Seulo universitetų, tik paskaitos vyksta korėjietiškai.

Jeigu ką nors pamiršau paaiškinti, kreipkitės :-)

Blogged with the Flock Browser
Advertisements
Categories: Korėja, Mokslai
 1. Deimantė
  October 18, 2009 at 1:06 pm

  Labas,
  aš irgi mąstau ten lėkti pagal šitą programą, kadangi jau studijavau Korėjoje ir užsikabinau – noriu sugrįžti magistrantūrai… Šiek tiek nerimauju dėl pažymių vidurkio. prieš išvažiuojant į Korėją buvo 8,6 ar pan, o Korėjos rezultatų vidurkis 8… Na nežinau bet kuriuo atveju mėginsiu aplikuot kitiems metams. Gal galėtum suteikt daugiau info apie visą tvarką (kokiu metu aplikavai, ar galima aplikuoti dar nebaigus ir neturint diplomo (gausiu jį tik vasarą) ir pan.) aš galvojau mėginti aplikuoti per konsulatą, kuris berods yra Lietuvoje…
  Be to aš labai noriu patekt į vieną iš S.K.Y. universitetų… Spėju, kad ganėtinai sunku yra patekt, ten kur nori, juolab, kad šie 3 universitetai laikomi vieni geriausių…
  Na net nežinau…

 2. Deimantė
  October 18, 2009 at 1:16 pm

  beje dar vienas klausimas, kuris man neduoda ramybės: ar galima rinktis bet kokią specialybę nepriklausomai nuo to koks tavo bakalauras ar reikia bent kažkiek sieti. Būtų ganėtinai keista jei kokiam humanitarui leistų studijuot inžineriją ir pan…

 3. October 19, 2009 at 10:55 am

  Sveika :)

  Aplikuoti pradėjau berods balandžio mėnesį, o deadline’as berods buvo gegužės pabaigoj. Aš irgi tuo metu dar nebuvau baigusi ir neturėjau diplomo. Todėl pirmiausia išsiunčiau visus dokumentus, kurių paprašė (application form ir 2 rekomendacijos), o vėliau atskenuotą diplomą, tėvų pasus ir visokias sveikatos pažymas.

  O konsulatas dar tikrai yra? Kažką girdėjau, kad jo seniai nebėra…

  Tu nori tuose universitetuose mokytis kalbos? Šiaip tai rinktis nėra leidžiama, visus paskiria random. Gali netgi nepatekti į Seulą.
  O jau stojant po kalbos kursų – niekas tau netrukdo pasirinkti. Tik įstoti nėra daug šansų… Kadangi universitetai labai žiūri, ar renkiesi jį pirmoje vietoje, tai reikia labai pasverti savo jėgas. Jei nemanai, kad įstosi į pirmoje vietoje įrašytą univerą, tai mažai šansų, kad įstosi ir į antroje vietoje įrašytą, nebent jis bus visai nepopuliarus.
  Be to nuo šių metų NIIED pakeitė taisykles – nebegalima stoti į specialybes, kur paskaitos vyksta anglų kalba. Seulo universitetuose praktiškai visur naudojami vadovėliai anglų kalba, todėl suprasti dar nėra sunku. O kaimuose, tai turbūt ir vadovėliai korėjietiški, tad į tai vėl reikia atsižvelgti.

  Dėl specialybės mums NIIED sako, kad reikia stoti į tokią pačią arba labai panašią. Bet realiai tai yra pačių studentų rūpestis ir atsakomybė įstoti į univerą. Niekas negali uždrausti stoti ten, kur norim. Tik aišku sveikas protas :)

 4. Deimante
  October 25, 2009 at 10:32 pm

  na kalba tai zinau, kad paskiria kur jiems susisviecia… aisku as labai noreciau i Seoul’a… :s nes atbuvau Suwon’e tai norisi i didesni miesta…
  O po kalbos kursu noreciau i tuos univerus, kuriuos minejau, velniava net nzn ka reiks daryti… na zinoma reikapskritai isu pirma ta stipendija laimet, o po to kazka toliau mastyt…
  O pati koki zadi univera pasirinkt? :)

 5. judita
  November 21, 2011 at 7:42 am

  Labas
  labai noreciau studijuoti korejoje kaip buti imanoma susirasti universite ir kaip usiregistruoti i norimas studija :)

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: