Home > Korėja > Anglų kalba kaime „Korėja“

Anglų kalba kaime „Korėja“

Kuo daugiau išmokstu apie Korėją, tuo daugiau dalykų mane nervina ir man patinka. Vakar į galvą atėjo toks palyginimas.

Jei mūsų Žemė būtų vienas didelis dangoraižis, kuriame didelės valstybės užimtų po keletą ar kelioliką aukštų, o mažesnės po kelis butus ar tik kambarius, tai Pietų Korėja tilptų turbūt viename kambaryje. Į vieną kambarį tilptų ir Lietuva, tačiau pas mus daug mažiau žmonių :) Taigi, tame Korėjos kambaryje yra gerokai per daug žmonių. Visko kambaryje daug, bet labai kompaktiškai ir patogiai išdėliota. Kiekvienas galėtų rasti sau miniatiūrinį grindų plotelį, kuriame galėtų susikurti savo pasaulėlį. Dauguma tokių pasaulėlių būtų minkšti ir rožiniai. Kilimai taip pat rožiniai (geltoni, ar žydri – priklauso nuo skonio), minkšti ir pūkuoti.

Iš tokio kambario nelabai norisi išeiti. Galima į Australiją ar JAV, bet nelabai aišku, ar kitose šalyse yra kas nors geresnio nei Korėjoje. Šio mažyčio rojaus gyventojai turi viską – aukštąsias technologijas, geriausius automobilius, mob. telefonus, savo K-pop muziką (visos dainos pagal vieną šabloną ;)), net savo uždarus el. formatus, kurie visiems tinka.

Kai viskas po ranka ir labai patogu, nelabai ir tereikia taikytis prie kitų šalių, tarptautinių standartų ir pan. O kai nereikia, tai ir nesitaiko.

Bet pasaulinis pastatas visgi bendras visiems, su bendru vandentiekiu, dujotiekiu, elektra ir t.t. Prireikė korėjiečiams pagaliau išmokti anglų kalbą. Tiesą sakant, visas šitas dangoraižio palyginimas man atėjo į galvą tada, kai bandžiau suprasti, kodėl korėjiečiams taip sunkiai sekasi išmokti anglų kalbą. Kai tai jiems prikišama, jie ginasi, jog puikiai išmoksta japonų kalbos (kurios gramatika beveik tokia pati kaip korėjiečių kalbos, tik lengvesnė ir kurios žodyno didelė dalis sutampa). Taigi, mano manymu dvi priežastys, kodėl jiems taip sunkiai sekasi su anglų kalba, tai:

1. kalbos ir tarimo skirtumai. Korėjiečiai savo anglų kalbą vadina „konglish“ ;) Kartais turiu paklausti, kokia kalba žmogus bando kalbėti, kad suprasčiau kokia kalba klausytis ;)

2. būtent tas mažas rožinis kambarėlis, kuriame nieko netrūksta ir jo gyventojams gali pasirodyti keista mintis, jog jie turi mokytis kitos kalbos, kad galėtų bendrauti su pasauliu. Daug mažiau keista būtų, jei visas pasaulis išmoktų korėjiečių kalbą… :D

Tiesą sakant, visi turbūt norėtų gyventi tokiame kambarėlyje, bent jau savo vaikams norėtų tokios saugios aplinkos. Bet kadangi mes gyvename ne taip ir kadangi esame linkę niekinti tuos, kurie geresni už mus, tai ir mane tokia situacija kartais tikrai nervina. Iš kitos pusės, korėjiečiai linkę perimti dalykus, kurie jiems patinka. Šioje situacijoje korėjiečiai pasielgė kaip tikri mažo kambarėlio gyventojai (kaimiečiai ;)). Vyriausybė ėmėsi tėvų vaidmens ir nusprendė išmokyti savo tautą anglų kalbos. Išleidžiamos milžiniškos lėšos, bet kol kas didelio progreso nesimato. Gal šiek tiek vėliau, kai lėšos baigsis ir vyriausybė pradės kreipti dėmesį į mokymo kokybę, pamatysime geresnius rezultatus. Dabar yra taip, kad mokytojai priimami ne pagal anglų kalbos žinias, o pagal europietišką veidą :) Lietuviai, atvažiuokite užsidirbti! :))

Tai kol kas tiek to supratimo… Panašu, kad kultūrinis šokas, apie kurį kalbama, jog ateina po 2 mėnesių, visgi artinasi… :D Liko 12 dienų.

Advertisements
Categories: Korėja
 1. Darius Damalakas
  April 18, 2008 at 6:34 am

  :D

  o tai jei ne paslaptis, kiek moka anglų kalbos mokytojams?
  ir beje, kiek kainuoja bilietas į korėją? už kiek tau pavyko atvykti?

  labai fainai parašei :D :D skaitant jaučiasi, kad rašė Kristina, net jos balsas girdisi

  ni hao!

 2. April 18, 2008 at 7:13 am

  Aregatto, taip sakant :D

  Į Korėją galima atskristi už 3000 Lt. Galima ir brangiau ;) Čia kaina į abi puses.
  Va pažįstamas berods per Vokietiją skris už 1400 $. Aš tai iš Kaliningrado skridau į Maskvą, po to į Seulą. Iš Maskvos bilietai kainavo 2600 Lt.

  Kiek mokytojams moka nežinau… Galėsiu paklausti. Vienas vaikinas iš Kanados čia dirbo mokytoju metus. Pirmadienį išvažiavo ir pradėjo savo metų kelionę po pasaulį. Tai matyt pakankamai moka ;)

 3. April 18, 2008 at 7:15 am

  Va sužinojau – valanda 70-90 Lt. Jei įsidarbinti – tai priklausomai nuo kontrakto, bet maždaug 4500 Lt/mėn.
  Ir tai gali daryti bet koks baltaodis, nepriklausomai nuo anglų kalbos žinių ;)

 4. Jaroslavas
  April 18, 2008 at 12:27 pm

  Na ne, geriau jiems tokių anglų kalbos mokytojų kaip aš neturėti :)

  O kokių nors kitokiu „specialistų“ jie reikia?

 5. maru
  October 16, 2009 at 11:26 am

  Nu bet ką tu parašei apie K-pop tai mane įžeidė.

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: